Biohackers summit - Londýn 2016

Ve dnech 20. - 22.května jsem pomáhal jako jediný z Východní Evropy organizovat světovou akci Biohackers summit v Londýně. Akce konaná za účasti největších es biohacking hnutí, které by se dalo charakterizovat - optimalizuj své zdraví, výkonnost a vitalitu pomocí moderní techniky. Akce měla obrovský úspěch, není to jen prohlášení organizátorů, ale především návštěvníků. 

http://biohackersummit.com/uk16/

Akce trvala 3dny. První den se nesl ve znamení modernizované večeře pod taktovkou finského šéfkuchaře Sam Tallberg, nadšeného sběřače organických lokálních produktů Miles Irving a finských autorů příručky pro Biohackers. Co Vám budu povídat, večeři jsme si sami připravili pod dohledem zkušenějších a byla to lahoda. Krom nových chutí mě bavil přesah, že je obsah lokální produkce a je zdravě nakombinován pro mé tělesné potřeby. Větší blízkost mořských plodů bych si jen mohl přát o to více. Kombinace medicinálních hub, raw čokokolády a mravenců z Kentu jedním slovem - mňam!

Během večeře jsem měl možnost prodiskutovat témata jako spánek. Ještě hlouběji nejenom s návštěvníky, ale i s lidmi z lékařských oborů(např.Dr.Jack Kruse - neurochirurg, Dr.Olli Sovijarvi) Dizkuse mě utvrdila, že jdu správným směrem, když pracuji s tímto tématem pozorněji.  

Upgraded menu

Upgraded menu

Druhý den se nesl ve znamení celodenního summitu s přednáškami. Oblíbené biohacky, zdravé sezení, optimalizace spánku, paměti, jídla pro 21.století. Digital health, DNA testování, Flow zóna. Termogeneze, neurohormonální pochody v těle, spousta gadgets. Jinými slovy vše to co již déle sleduji, praktikuji, nabízím dále jako možnost pro ty co chtějí změnu. Zajímavé bylo sledovat koho oslovuje tento naprosto přirozený trend vývoje. Na akci bylo k vidění crossfit maniaky, nerdy, geeky, nicméně hlavně spoustu aktivních lidí, lékařů, manažerů, sportovců. Pro mě osobně to znamená i pokrok ve větší kontrole, samostatnosti fungování mého těla. Protože, kdo jiný bude znát mé tělo lépe než já? Telemedicína nebo digital health je velkým tématem pro firmy, které inovují. Sám jsem měl zkušenost z farmaceutického sektoru kam tento trend směřuje a jaká budoucnost se mu předpovídá. Z akce jsem byl nadšený, na podzim se chystám do Finska na pokračování. 

A koněčně narovinu: Co Vám dává větší smysl než investovat do svého těla? Kdo Vás živí? Kdo pro Vás pracuje 24/7 dní v týdnu? Je to naše tělo. Jedno jest, jak mysl tak fyzická schránka a proto se věnuji těmto aktivitám. Důležitý je celkový obrázek, aby byl smysluplný a trvale udržitelný. 

http://biohackersummit.com/uk16/program/

Na summitu byl také sál plný vystavovatelů všech možných barev, chutí a potřeb. Zde jsem navázal kontakty, které bych dál chtěl zužitkovat pro své klienty. 

Biohacker summit London - Crew

Biohacker summit London - Crew

Ben Greenfield - jeden z hlavních řečníků  o optimalizaci těla a mysli

Ben Greenfield - jeden z hlavních řečníků  o optimalizaci těla a mysli