.element-to-justify { text-align: justify; }

 Mám zkušenosti z mnoha sportů:

biatlon, cyklistika, eSports, fotbal, florbal, freediving, judo, lední hokej, karate, ,kiteboarding, moderní pětiboj, překážkový běh(Spartan race), rychlostní kanoistika, severská kombinace, synchronizované plavání, tenis, extrémní triatlon

 

 Lukáš Pokorný během spolupráce přestupuje do Montpellier HSC.  

Lukáš Pokorný během spolupráce přestupuje do Montpellier HSC.  

 Od června jsme navázali  spolupráci s fotbalistou Slovanu Liberec - Lukášem Pokorným. Lukáše zaujal mentální trénink a biohacking. Během spolupráce dostal pozvánku do národního týmu fotbalové reprezentace a uskutečnil se přestup do Montpellier HSC, klubu hrající Ligue 1. ve Francii. Spolupráce nadále probíhá.

Byl jste spokojen se spoluprací? Proč ano/ne? 

  Před začátkem spolupráce jsem nevěděl, co od toho čekat, byl to pro mě krok do neznáma, ale absolutně nelituji. Hned na první schůzce na mě Miroslav Nečas udělal velký dojem a hned jsem se mu upsal na dalších 10 sezení.

Jeho přístup byl lidský a dokázal se vcítit a pomoci v konkrétní situaci.

Jak bys charakterizoval styl spolupráce? Co Ti spolupráce přinesla? Jak dlouho jste spolupracovali? 

Naše spolupráce začala v létě 2016 a během půl roku jsme se viděli 10krát. Ale to nepočítám spoustu zpráv, doporučení, telefonátů, které jsme během toho roku spolu vedli. Kdykoliv jsem něco potřebovat, stačilo napsat a Míra přišel s doporučením, článkem, vlastní zkušeností. Byl a stále je pro mě nonstop k dispozici. Což považuji za věc, která ho odlišuje od jiných.

V čem konkrétně jsi se posunul v rámci mentálního tréninku?

 Dal jsem řád své přípravě na zápasy. Vždy jsem měl své věci, které jsem používal, ale díky Mírovi se můj pohled rozšířil a mohl jsem svojí mentální přípravu na zápasy, ale i na normální život podpořit. Vysvětlil mi individuální rozvojový plán a k čemu je dobrý. Naučil jsem se vynikající mentální techniky jako vizualizace, Jacobsonova relaxace a trénink mindfulness. Jedna z věcí, kterou jsem chtěl zlepšit, bylo oddělení soukromého života od profesního a tento posun, který i díky Mírovi nastal, beru jako největší posun.

Myslíš, že ti mentální trénink pomohl ve výkonnostním růstu? Jak se to projevilo ve hře? 

Pomohl mi, člověk si uvědomí pár proměných, které se na mojí pozici stále opakují a může se jim víc věnovat. Mám svoje soukromé strategie/ve kterých piluji jejich topkvalitu. Vím co jsou kritické proměnné a jak se připravovat na vypjatá utkání. Umím lépe pracovat s emocemi. Ujasnil jsem si celý obrázek výkonu top sportovce. Jako jednu z věcí, kterou jsem ve hře chtěl zlepšit, byla pravá noha. Udělali jsme si společný plán, jak tomu pomoci a věřte nevěřte, už s ní přesně dokopnu dál než na 10m. 

Proč si myslíš, že je mentální trénink důležitý v profi sportě?

Profesionální fyzické tréninky má už každý díky sociálním sítím před sebou jako na dlani. Skoro Každý, kdo se věnuje svému tělu ví, jak má trénovat, jak má jíst. Mentální trénink je dalši stupínek, jak být lepší, než ostatní. Hlava dělá výkon.

Co bys vzkázal těm, kteří pochybují o účincích mentální přípravy?

Ať se neřídí předsudky. Česko je v tomhle specifické, ale svět se rychle mění, a kdo chce být připraven, měl by přemýšlet jinak.

Doporučil byste M. Nečase ostatním? (Proč?) 

Určitě bych M. Nečase doporučil, jednak proto, že se za tu dobu mezi námi utvořil přátelský vztah a také proto, že se dokáže klientovi plně oddat a vytvořit mu podmínky, které vyhovují klientovi. Vážím si jeho přístupu, že se chce neustále vzdělávat a my, jeho klienti, můžeme z toho čerpat. Ideální podmínky.

 

 

Paula Novotná je mladá česká freestyle kiterka. Patří mezi nejlepší 4 ženy ve světovém žebříčku. V blogu je článek o užší spolupráci. 

 Paula Novotná v akci.

Paula Novotná v akci.

 Veronika Vítková - reprezentantka ČR v biatlonu

Veronika Vítková - reprezentantka ČR v biatlonu

Od září 2016 mám tu čest se podílet na mentální přípravě Veroniky Vítkové. Bližší info po skončení spolupráce.

  Miroslav Dvořák - severská kombinace Dukla Liberec,  česká sdruženářská jednička posledních let

Miroslav Dvořák - severská kombinace Dukla Liberec,  česká sdruženářská jednička posledních let

Oceňuji především 100% spolehlivost. Co jsme si předem domluvili to platilo. Mira Nečas mi doporučil množství velmi inspirativních publikací, které jsem si mohl pročíst a dozvědět se více o důležitých dovednostech např. - mentální trénink, lepší soustředění, efektivita atd. 

Získal jsem také zkušenost s biohackingem a měřením biologického stresu. To mi pomohlo odhalit mé slabé stránky a následně jsme našli správnou cestu k jejich zlepšování a zařazení do tréninkového procesu.

Také se mi líbilo vysvětlení fungování mozku s následnou návazností na mentální techniky relaxace a dechová cvičení.  .

Díky spolupráci s koučem jsem získal odlišný pohled na sportovní trénink. Líbilo se mi nastavení konkrétních motivačních cílů, díky čemuž ted citím mnohem větší sebevědomí. Miru Nečase bych samozřejmě doporučil - zvláště těm, kteří na sebě chtějí pracovat a něco změnit.

 

 Tomáš Mojžíš v dresu libereckých tygrů. 

Tomáš Mojžíš v dresu libereckých tygrů. 

 

Velezkušený hokejový bek působil téměř ve všech hokejových koutech světa. Zahrál si v Kanadě, Spojených státech, Rusku, Švédsku, Finsku i Bělorusku. V současné chvíli hájí barvy lídra extraligového týmu HC Bílí Tygři Liberec. Zajímavostí je, že je mistrem světa v ledním ale i inline hokeji.

Je nám ctí spolupracovat s tak zkušeným sportovcem, kde se můžeme navzájem obohacovat o aspekty mentálního výkonu na špičkové úrovni.

Tomáše zajímal náš koncept biohackingu. Spolupráce probíhá, reference po jejím ukončení. Během 1.roku vyhrál extraligu, spolupráce nadále probíhá. 

 Po zisku mistrovského titulu s juniorem.   

Po zisku mistrovského titulu s juniorem.

 

 Marek Michalička - profesionální tenisový hráč      

Marek Michalička - profesionální tenisový hráč

 

Mindthebody.cz jsem kontaktoval na doporučení od známého. Nejdříve jsem si nebyl úplně jistý, do čeho se vlastně pouštím a jak bude celý proces vypadat. Ale jako profesionálního tenistu mě vždy zajímají věci spojené s tělem a myslí, a proto jsem se rozhodl biohacking vyzkoušet.

Spolupráce s Mirkem byla naprosto bezproblémová a korektní. Na první pohled bylo zřejmé, že Mirek je také sportovní nadšenec, který má široké znalosti v oblasti psychiky a sportovního výkonu. Jeho zjištění a doporučení, které mi na základě biohackingu poskytl, jsou velmi racionální a využitelné jak pro vrcholové sportovce, tak i pro lidi s běžnými problémy.  

Jeho služby bych určitě doporučil lidem, kteří se zajímají o vlastní tělo a chtějí získat nový pohled na celou problematiku. Spolupráce s Mindthebody.cz mi také pomohla uvědomit si, že pokud dokážu své problémy přesně změřit a pojmenovat, jsem na poloviční cestě k úspěchu.

  Mgr.Jan Lysý - osobní tenisový trenér

Mgr.Jan Lysý - osobní tenisový trenér

Kooperace probíhá na individuálních klientech (Např.Anička Panchartek). Výsledky a doporučení Biologického Stresového Profilu se zakomponovaly do tréninkového konceptu a přináší výsledky(v rovině techniky tenisové, regenerace a práce s emocemi).

Spolupráce probíhá nadále-výsledky po skončení spolupráce.

 

  Milan Myšík - 3. DownMall tour 2015, fourcross mistr ČR(muži Elite), 5.na Mistrovství evropy, 6. na Světovém poháru, 2. na Evropském poháru. Nyní reprezentant ČR MTB ENDURO (3. Český pohár, 7. Evropský pohár)

Milan Myšík - 3. DownMall tour 2015, fourcross mistr ČR(muži Elite), 5.na Mistrovství evropy, 6. na Světovém poháru, 2. na Evropském poháru. Nyní reprezentant ČR MTB ENDURO (3. Český pohár, 7. Evropský pohár)

Hned od prvního telefonátu a následné první schůzky jsem věděl, že jsem konečně našel někoho, kdo mi pomůže dosáhnout vyšších cílů. Nejvíc si na Mírovi cením jeho 100% nasazení a nadšení pro práci, kterou vykonává. Dělá to, co ho baví, a svou pozitivní energii přenáší i na mne. 

Vyzkoušel jsem také jeho službu biohacking. Pomohlo mi to odhalit mé silné a slabé stránky. Nyní pracujeme na odstranění některých mých nedostatků, tak abychom eliminovali negativní vliv stresu během závodu. Líbí se mi, že máme nastavené dílčí cíle, které směřují k cíli hlavnímu cíli, čímž roste tolik potřebné sebevědomí. Návštěvu Mirka Nečase bych doporučil každému, koho trápí nějaký vnitřní problém a chce se posunout jak v životě, tak i ve výkonech.

 David Vencl - učitel tělesné výchovy a matematiky. Poradce pro sportovní výživu a osobní trenér. Aktivně provozující freediving(volné potápění na nádech). V roce 2016 vícemistr ČR.

David Vencl - učitel tělesné výchovy a matematiky. Poradce pro sportovní výživu a osobní trenér. Aktivně provozující freediving(volné potápění na nádech). V roce 2016 vícemistr ČR.

Jsme teprve na začátku spolupráce, ale už teď vidím výsledky. Jak v tréninku, tak i při závodních výkonech. Ujasnil jsem si motivaci, která je nutná především v přípravě. Vytvořil jsem si časový harmonogram, který mi umožňuje se plně koncentrovat na závodní výkon. Pro mě k nezaplacení. Vzhledem k tomu, že už nyní, napočátku spolupráce, vidím výsledky, je jasné, že Míru doporučuji. Vede mě, ale sám si určuji rychlost růstu. 

Milan Plodek - trénér extraligového teamu HC Bílí tygři (mladší dorost) Zdroj: hcbilitygri.cz

Za mne mohu říci, že jsem velmi spokojen na jaké úrovni naše spolupráce funguje a těším se na její další pokračování. Mira Nečas do našeho týmu přinesl nové nápady, jak pro nás, trenéry, tak i pro kluky. Motivační rozhovory jsou vítaným zpestřením a pro hráče představují impuls k sebezlepšování.

Mira Nečas nabízí hráčům jiný druh tréninku. Výsledky osobních pohovorů s hráči můžeme vidět již dnes. Hráči si více věří a pracují na věcech, které dříve snižovaly jejich výkony na ledě. Miru Nečase bych určitě doporučil, je to profesionál se vším, co k tomuto oboru patří. Již nyní je vidět zájem dalších týmů a trenérů z klubu Bílí Tygři Liberec o spolupráci s ním.

 

 Lenka Bartošová - Česká ženská reprezentace florbal - asistent trenéra + hlavní trenér FBC Crazy LBC

Lenka Bartošová - Česká ženská reprezentace florbal - asistent trenéra + hlavní trenér FBC Crazy LBC

Spolupráci s Mirkem Nečasem byla výborná. Kdykoliv jsem měla problém, hned mi pomohl.
Naše společné konzultace mi pokaždé pomohly uvědomit si, kde je chyba a co bylo její příčinou.. Pak už bylo jednoduché problémy odstranit.

Spolupráce mi přinesla změnu pohledu - na některé věci teď nahlížím jinak. Uvědomuji si, že určité problémy jsou opravdu banální. A hlavně že se vše dá s rozumem napravit.

Spolupráci bych rozhodně doporučila. Mirek ví, jak s lidmi pracovat a navést je na správnou cestu.

 

   Hana Koníčková - Česká ženská reprezentace florbal a hráč finské NST Lappeenranta

Hana Koníčková - Česká ženská reprezentace florbal a hráč finské NST Lappeenranta

S Mirou jsme spolupracovali jen krátce, ale i tak jsem byla docela spokojena, protože to přineslo své ovoce. Především mne naučil vidět problémy a jejich následná řešení. Někdy se nám totiž v této době stává, že si obtíže nechceme připouštět. Avšak po několika společných schůzkách jsem si dokázala uvědomit důležité věci, což mi velmi pomohlo. Jako velké plus vnímám to, že se Mira snadno přizpůsobil mým časovým možnostem a byl k dispozici vždy, když jsem měla chuť se o problémech bavit.

 

  20.tinásobná mistryně ČR v judo IV.Dan   Hlavní trenérka klubu Judo Beskydy

 20.tinásobná mistryně ČR v judo IV.Dan

Hlavní trenérka klubu Judo Beskydy

  

Miroslav Nečas z Liberce je vyhledávaný mentální trenér, biohacker a kouč, energický inspirátor, který nám předvedl účinek mentálního tréninku. Ukázal nám cestu jak vítězit a podávat špičkové sportovní výkony, ukázal nám jak získat převahu nad soupeři a jak odstranit předzápasovou trému, nervozitu, strach, podrážděnost, tlak či nesoustředěnost. Vše je jen v naší hlavě, kde je 70% úspěchu. Trénovali jsme nejen tělo, ale i mysl.

 

   Od února 2016 navazujeme spolupráci se špičkovou společností Porsche Česká republika, reference budou po skončení spolupráce

 

ODYSSEY PERFORMANCE ENHACENMENT NETWORK SPOL.S.R.O.

Ladíme výkonnost jednotlivců a týmů na udržitelné optimum. Know-how stavíme na aplikované psychologii v kombinaci s dalšími odbornostmi a na celostním přístupu. Moc si nepotrpíme na formality, zato dokážeme být zapáleným průvodcem, který vás k rozvoji lidsky inspiruje, silně podpoří a zároveň patřičně popíchne.

„MOJÍ ROLÍ JE HÁJIT TĚLESNOU SCHRÁNKU V MANAŽERSKÉ KONDICI V PŘÍSTUPU FIT4BIZ. PŘIPRAVIT KLIENTŮM ZÁŽITEK A PŘITOM TRVALE UDRŽITELNOU VÝKONNOST V JEJICH ŽIVOTĚ.“